Dabiska un maiga ādas kopšana
suņiem un kaķiem

Tu atrodies šeit:  /

Ādas kopšana kaķiem un suņiem

Traumas – ja āda nav bojāta

Suņiem un kaķiem dabiski patīk spēlēties, cīnīties un skriet – bieži vien tas noved pie tā, ka dzīvnieki sevi savaino. Ādas brūces ir mūsu dzīvnieku ikdienas dzīves sastāvdaļa, tāpat kā mums, cilvēkiem: suņu izsitumi, kas radušies, vētraini skraidot ar citiem suņiem, saskrāpējumi no zariem un ērkšķiem, pastaigājoties pa blīvi apaugušām meža vietām, vai iegriezumi, kas radušies, izsitot stiklu. Par lielāku problēmu var kļūt arī saplēstas kāju pēdas vai izgulējumi. Īpaši sāpīgi ir apdegumi, piemēram, kad mīkstās mazās ķepas nespēj pretoties skriešanai pa karstām plīts virsmām.

Protams, organisms pats rūpējas par ievainotās ādas dziedināšanu. Tomēr mēs varam palīdzēt dzīvniekam labāk, ātrāk un, galvenais, bez sarežģījumiem iziet cauri dzīšanas procesam.

Ādas infekcijas – ja brūces nedzīst

Svaigas, asiņojošas brūces mums, dzīvnieku īpašniekiem, sākumā vienmēr ir liels šoks. Ja brūce ir tikai virspusēja, kā tas ir daudzos gadījumos, mūsu bažas parasti ir nepamatotas, jo šīs brūces bieži vien izskatās sliktākas, nekā patiesībā ir.
Turpretī vislielākās brūces, piemēram, ērču un blusu kodumi, bieži vien ir vismazākās brūces, kurām ir vislielākais potenciāls: tās var inficēties, izplatīties uz lielākiem ādas laukumiem un atstāt brūces, kas neārstējas un kļūst hroniski noturīgas.
Ja dzīvnieks pārāk daudz laiza niezošos plankumus, neliela brūce var vienā naktī pārvērsties par lielu, kašķainu ādas infekciju, ko dēvē par “piodermu” vai, biežāk, par “karsto punktu”. Tas bieži skar suņus ar biezu kažoku un pavilnu, kuriem āda viegli neizžūst un nevar elpot.

Lai novērstu ādas infekcijas, visas brūces – lielas vai mazas – nekavējoties jādezinficē un jākopj.

Mūsu padoms:

Lieli un mazi ievainojumi un ādas infekcijas bieži vien ir grūti saskatāmas zem kažoka. Tāpēc ir svarīgi regulāri pārbaudīt dzīvnieka kažoku. Infekcijas sākumu var atpazīt pēc apsārtuma, pietūkuma vai izdalījušām brūcēm.

Ja rodas šaubas, konsultējieties ar veterinārārstu, lai izslēgtu nopietnu infekciju un smagu traumu iespējamību.

Iesakām:

Lai vislabāk ārstētu dzīvnieka brūces, jums vienmēr ir jābūt gatavai labai brūču ziedei, piemēram, SkinCare dziedinošajam balzamam, kas ir pieejams jūsu mājdzīvnieku aptieciņā.

Ieteiktie produkti