Suņu barības testēšanas pārskats

Mūsdienās produktu testēšanas pārskati ir visur – tos publicē gan laboratorijas, gan patērētāji. Dažādas iestādes ir veikušas daudzus pētījumus, piemēram, “Stiftung Warentest” (produktu testēšanas fonds), kas ir izveidots, lai palīdzētu patērētājiem veikt pareizo izvēli.

Bet vai šāda veida pētījums var tiešām palīdzēt pirkumu izvēlē un suņu barības produktu izvērtēšanā? Lai pareizi izprastu suņu barības testus un to rezultātus, ir nepieciešams pareizi zināt un saprast testēšanas procedūras.

Daži galvenie fakti: Parasti testu rezultātos tiek iekļauts slēdziens par konkrēta suņu barības produkta drošību. Tas parasti ir iekļauts visos gadījumos. Tāpat lielākā daļa suņu barības testu pārbauda, vai produkti ievēro juridiskos noteikumus par vajadzīgo produkta informāciju. Turklāt pētījumi parasti apstiprina, ka suņu barība, kas ir atbilstoši testēta, nodrošina sunim minimālās uztura prasības, kas noteiktas uztura speciālistu vispārējos ieteikumos.

Tāpēc, ja tests novērtē suņu barību kā “labu”, to var droši dot sunim, neiztraucoties par būtiskiem trūkumiem uztura sastāvdaļās.

Diemžēl lielākajā daļā suņu barības testu netiek pārbaudīti daži būtiski kritēriji: piemēram, netiek pieminēts jautājums par to, cik labi tiek apstrādātas sastāvdaļas un cik labi suns tās var pārstrādāt, kā ar jautājumi saistībā ar pārstrādāto piedevu kvalitāti.

Pāraudiet, vai tests atbild uz šādiem jautājumiem:

 • Vai barībā tiek pārstrādāti kaulu milti (un ja jā, kādas kvalitātes)?
 • Vai tiek izmantota svaiga gaļa?
 • Kāda ir izmantotās gaļas proporcija, kas ir olbaltumvielu avots?
 • Vai ir pieminētas papildu sastāvdaļas, kas nav iekļautas standarta zinātniskos ieteikumos? Piemēram, vai tests ietver vērtīgus augus vai zaļo mīdiju lipīdu ekstraktu? Tie papildina dzīvnieka sabalansētu uzturu.
 • Turklāt vairumā testu suņu barība ar grupas deklarāciju, piemēram, “gaļas un dzīvnieku izcelsmes blakusprodukti”, tiek nepatiesi piemērota tādā pašā līmenī kā produktiem, kam ir atsevišķi norādītas sastāvdaļas. Atšķirībā no grupas deklarācijas (kas neatklāj patērētājiem precīzu sastāvu) individuālā deklarācija uzskaita visas satura sastāvdaļas. Suņu barības testi arī ļoti reti norāda, kā tiek saglabāta barība un vai ražošanas procesā tiek pievienotas garšas vai krāsas piedevas.

  Mūsu ieteikums: Vienmēr kontrolējiet savu izvēli un rūpīgi izlasiet suņu barības etiķeti! Suņu barības testi to pašreizējā formā (diemžēl) labākajā gadījumā sniedz plašu aprakstu un nekādā veidā nenorāda, kura barība ir Jūsu sunim vislabākā ilgtermiņā.

  PLATINUM sausā barība

  Apskatiet sausās barības piedāvājumu šeit!

  PLATINUM MENU

  Apskatiet mitrās barības piedāvājumu šeit!