PLATINUM SASTĀVDAĻAS UN TO VESELĪBU UZLABOJOŠĀ IEDARBĪBA

Artišoks

Šīs sastāvdaļas pastiprina žults sekrēciju un aizsargā aknu šūnas.Artišoks var arī pazemināt holesterīna līmeni.

Biotīns

Nozīmīgs vielmaiņas procesos un veicina netraucētu šūnu augšanu un dalīšanos.

Holīns

Palīdz izvadīt no organisma toksīnus un ķīmiskās vielas, kā arī stiprina aknu enzīmu sistēmu.

Dzelzs

Nozīmīga pirmkārt skābekļa transportā un absorbcijā, kā arī šūnu funkcijās.

Genciānas pulveris

Palīdz apetītes zuduma, gremošanas problēmu (piem., pilnuma sajūta, gāzu uzkrāšanās un mazs kuņģa sulas daudzums) gadījumā.

Fenheļa pulveris

Atbrīvo no pastāvīgas gāzu uzkrāšanās, kura var izraisīt spazmas un asas sāpes kuņģī. Papildus tam fenhelis novērš žultspūšļa un aknu problēmas, veicina piena sekrēciju kucēm zīdīšanas periodā un stiprina nervus.

Folskābe

Piedalās asinsķermenīšu un gļotādas šūnu formācijā un palīdz šķelt skābo homocisteīnu, kuram var būt kaitīga ietekme uz sirdi un asinsriti.

Kaltēti āboli

Satur daudz dzelzs, vitamīnu A, B un C, ogļskābo nātriju, fosfātu, bāzes, augļskābi, ēteriskās eļļas, miecskābi, minerālus, kvercetīnu, katehīnus, pektīnu un jodu. Šķiedru pektīns ir svarīgs, jo tas stimulē zarnu darbību un darbojas kā zarnu tīrītājs. Turklāt žultsskābes izstrādāšanās zarnās pazemina holesterīna līmeni, tauku daudzumu asinīs un asinsspiedienu. Toksīni tiek fiksēti zarnās un izvadīti. Pateicoties asinis attīrošajai iedarbībai, kaltēti āboli ir ieteicami podagras, reimatisma un pastāvīgu nieru un aknu problēmu, kā arī ielaistas ekzēmas gadījumā. Tiek uzskatīts, ka kaltētiem āboliem ir pozitīva ietekme uz nervu impulsu pārraidi, nieru un muskuļu darbību. Uzlabo imūnsistēmu, sirdsdarbību un asinsriti.

Zaļlūpu gliemju ekstrakts

Zaļlūpu gliemjos esošo ķīmisko vielu analīze uzrāda neparasti lielu aktīvo bioloģisko vielu daudzumu, kas ir svarīgi locītavu apgādei ar barības vielām. Ekstrakts ir svarīgs locītavu struktūrai un uzlabo locītavu funkcijas. Šos gliemjus var saukt par locītavu barību.

Jods

Veicina augšanu un attīstību (pat dzemdē). Tas ir nozīmīgs arī kaloriju dedzināšanā un regulē ķermeņa temperatūru. Šai vielai ir arī pozitīva ietekme uz sirds funkciju, asinsspiedienu, fizisko spēku, aizcietējumu un gremošanu. Noteikts daudzums joda organismam ir nepieciešams, lai nodrošinātu prāta darbību, koncentrēšanās spējas, garastāvokli un imūnsistēmas darbību. Jodam ir nozīme arī auglības un netraucētas grūtniecības nodrošināšanā.

Kālija hlorīds

Būtisks nervu signālu indukcijā un vadīšanā. Tam ir svarīga nozīme arī muskuļu darbībā, zarnu peristaltikā un gremošanā.

Auksti spiesta linsēklu eļļa

Palīdz izsargāties no infekcijām un novērš artēriju sklerozi, un tai ir caureju veicinoša iedarbība.

Auksti spiesta olīveļļa

Ir pierādīts, ka tā labvēlīgi ietekmē asinsriti, gremošanas sistēmu, ādu un kaulu formāciju.

Kalcijs

Nozīmīga ietekme uz muskuļu darbību, asinsreci, kā arī nervu un muskuļu jutīgumu. Tam ir arī ārkārtīgi nozīmīga ietekme uz šūnu vielmaiņas procesiem, sirdsdarbības ritmu un kaulu formāciju.

Kalcija pantotenāts

Uzlabo vielmaiņu un palīdz izstrādāt antivielas imūnsistēmā. Kalcija pantotenāts uzlabo vitamīnu uzsūkšanos organismā.

Kumelīte

Lieto, lai sekmīgi novērstu kuņģa un zarnu trakta darbības traucējumus, gremošanas trakta spazmas un infekcijas, mutes, rīkles un augšējo elpošanas orgānu gļotādas iekaisumus, kā arī caureju, gāzu uzkrāšanos un nelabumu.

Nasturcija

Antibakteriāla iedarbība; lieto urīnceļu infekciju un bronhīta gadījumā; palielina organisma aizsargspējas; attīra asinis.

Kobalts

Stimulē sarkano asinsķermenīšu veidošanos un aktivizē virkni enzīmu.

Varš

Nozīmīgs kaulu augšanā un saistaudu formācijā. Daudzu, organismu no brīvajiem radikāļiem aizsargājošu enzīmu sastāvdaļa.

Lašu tauki

Novērš sirdsdarbības problēmas. Tiek uzskatīts, ka Omega 3 taukskābēm ir pozitīva ietekme uz alerģijām, artēriju sklerozi, augstu asinsspiedienu, reimatismu un atsevišķiem audzēju veidiem.

Pienene

Pienenēs esošās rūgtvielas stimulē aknu, nieru un žultspūšļa darbību un tādējādi uzlabo izvades procesus. Pienenēm piemīt arī asinis attīroša un stiprinoša iedarbība.

Mangāns

Palīdz veidot skrimšļus un kaulaudus. Mangānam ir svarīga loma arī asinsrecē.

Mārdadža sēklas

Stiprina aknas. Tām ir neģeneratīva iedarbība aknu steatozes gadījumā un žultspūšļa darbību stimulējoša iedarbība.

Niacīns

Līdztekus citām funkcijām piedalās enerģijas atbrīvošanā, kā arī veicina ādas reģenerāciju, stiprina muskuļus, nervus un DNS.

Fosfors

Kalpo kā materiāls kauliem un zobiem.

Sarsaparilla sakne

Lieto, lai ārstētu alerģijas, siena drudzi, akni un lēni dzīstošus ādas bojājumus.

Selerija

Palīdz vājiem un jutīgiem nerviem. Seleriju rekomendē lietot arī pūšļa traucējumu un podagras gadījumā.

Selēns

Nozīmīga loma toksīnu izvadē no organisma, un tiek uzskatīts, ka tas ietekmē imūnsistēmu. Turklāt tiek uzskatīts, ka tas ir iesaistīts smago metālu detoksifikācijā vai attīrīšanā.

Vitamīns A

Svarīgs ādas augšanā, funkcionēšanā un struktūrā, kā arī asinīm. Uztur vielmaiņu un ir būtisks labai redzei.

Vitamīns B1

Īpaši svarīgs nervu sistēmas darbībai.

Vitamīns B12

Aizsargā pret sirds un asinsrites traucējumiem un nodrošina sarkano asinsķermenīšu veidošanos. Vitamīns B12 arī veicina šūnu dalīšanos un jaunu šūnu veidošanos.

Vitamīns B2

Vitamīna B2 trūkums var izraisīt augšanas problēmas, gļotādu infekcijas, redzes problēmas un neiroloģiskus traucējumus, ieskaitot anēmiju.

Vitamīns B6

Šis vitamīns nodrošina nervu sistēmas darbību, imūno aizsardzību un hemoglobīna sintēzi.

Vitamīns D3

Svarīga loma kalcija vielmaiņā. Veicina kalcija uzsūkšanos un tā atbrīvošanu no skeleta. Vitamīns D3 arī nodrošina kalu struktūru un stiprību.

Vitamīns E (alfa tokoferilacetāts)

Dažādas funkcijas kakla dziedzeru kontrolē.

Vitamīns K1

Vērtīgais vitamīns K1 uzlabo asinsreci, jo tas ir iesaistīts asinsreces faktoru formācijā aknās. Tas veicina kalu vielmaiņu un palīdz nodrošināt šūnu augšanas kontroli.

Juka (Yucca)

Uzlabo asinsriti un novērš infekcijas. Augā esošās vielas palīdz arī ārstēt sēnīšu infekcijas, augstu asinsspiedienu un vielmaiņas traucējumus. Tas izvada no organisma toksīnus un pazemina holesterīna daudzumu. Turklāt šis augs novērš artrītu un reimatismu.

Cinks

Svarīgs imūnās aizsardzības sistēmas darbības nodrošināšanā un ir iesaistīts ģenētiskā materiāla formācijā. Tas veicina šūnu augšanu un stimulē cukuru, tauku un olbaltumvielu apmaiņu.