PLATINUM un SKIN CARE

Ievainojumi – āda nav neskarta

Suņiem un kaķiem dabiski patīk spēlēties, kauties un skraidīt – tas bieži rada ievainojumus. Ādas brūces ir daļa no dzīvnieku ikdienas, tāpat kā cilvēku: suņu nobrāzumi no rotaļām ar citiem suņiem, skrāpējumi no zariem, ērkšķi no pastaigām pa mežainu apvidu vai griezumi no stikla. Arī pēdas spilventiņu ievainojumi un izgulējumi var kļūt par lielāku problēmu. Īpaši sāpīgi ir apdegumi, piemēram, kad mazās, mīkstās ķepas nevar atturēties skriet pāri karstai plīts virsmai.

Protams, ķermenis pats parūpējas par ievainotas ādas dziedēšanu. Tomēr mēs varam palīdzēt un paātrināt atvieglot dzīvnieku brūču dzīšanas procesu, kā arī nodrošināt, ka tas notiek bez sarežģījumiem.

Ādas infekcijas – kad brūces var nesadzīt

Sākumā dzīvnieku īpašniekiem svaigas, asiņojošas brūces rada lielu satraukumu. Ja brūce ir tikai virspusēja, kādi parasti ir nobrāzumi, mūsu satraukums mēdz būt nepamatots – jo šīs brūces parasti izskatās sliktāk, nekā patiesībā ir.

Nereti mazākām brūcēm mēs nepievēršam pienācīgu uzmanību, piemēram, gadījumos kad ādā iedūrušies ērkšķi vai gūti ērču vai blusu kodumi. Šajās vietās infekcija var izplatīties pa ādu un atstāt brūces, kurām nepieciešama nopietnāka ārstēšana. Ja dzīvnieks pārāk bieži laiza niezošos plankumus, maza brūce var pēkšņi pārvērsties lielākā, ar strutojošā infekcijā, kas zināma kā

“piedermija’ vai “karstais punkts”. Tas parasti movērojam suņiem ar biezu kažoku un pavilnu, kas neļauj ādai viegli nožūt un elpot.

Lai izvairītos no ādas infekcijām, visas brūces – lielas vai mazas – ir nekavējoties jādezinficē un jāaprūpē!

Inficētas brūces un ādas infekcijas rada risku dzīvniekam, bieži ar papildu sarežģījumiem, tāpēc tās ir jāārstē.

Mūsu ieteikums:

Ievainojumus – lielus un mazus – un ādas infekcijas ir bieži grūti saskatīt zem kažoka. Tāpēc ir svarīgi regulāri pārbaudīt dzīvnieka kažoku. Infekcijas sākšanos var noteikt pēc apsārtuma, pietūkuma vai brūcēm.

Šaubu gadījumā konsultējieties ar veterinārārstu, lai izslēgtu nopietnu infekciju un ievainojumu iespēju.

Brūces sagādā dzīvniekam sāpes un ierobežo tā dzīvesprieku – un Jūsu arī. Brūces ir jāaprūpē, izmantojot labu brūču ziedi.

Labākai dzīvnieka brūču ārstēšanai Jums ir vienmēr jābūt sagatavotai labai brūču ziedei – piemēram, “SKIN CARE” dziedējošais balzams.